| Product name | jet dust filter,high temperature Nomex material filter fabric needle felt filter bag,PPS filter bags Dust Filter Bag,PPS / PTFE Liquid Nomex Filter Bag for Power Plant |
|---|---|
| Material of bag | Aramid,Fiberglass,PTFE,P84,PPS,Nomex,Polyester |
| পুরুত্ব | 1.8-2.8 মিমি |
| Size | Customized dust filter bag,130*6000mm |
| Weight | 400-800GSM(±5%) |
| product name | FMS Fibreglass with PTFE membrane Filter Bag |
|---|---|
| ব্যবহার | ডাস্ট ফিল্টার |
| ওজন | 800gsm |
| আকার | কাস্টমাইজড |
| Type | Pocket Filter,pulse jet,reverse air,used to steel works equipments |
| উপাদান | পলিয়েস্টার, P84, PPS, Aramid, PTFE ইত্যাদি। |
|---|---|
| ওজন | 500~550g/m2 |
| পুরুত্ব | 1.8 ~ 2.0 মিমি |
| সারফেস ফিনিশিং | গাওয়া, ক্যালেন্ডারযুক্ত, তাপ-সেট |
| আকৃতি | তারকা বা আপনার অঙ্কন অনুযায়ী |
| পণ্যের নাম | ধুলো সংগ্রাহক ফিল্টার ব্যাগ |
|---|---|
| টাইপ | পকেট ফিল্টার, পলিয়েস্টার নিডেল ফিল্টার |
| ওজন | 450GSM~550GSM |
| আকার | কাস্টমাইজড |
| ব্যবহার | ডাস্ট ফিল্টার, এয়ার ফিল্টার, ডাস্ট কালেক্টর |
| পণ্যের নাম | ফিল্টার ব্যাগ |
|---|---|
| প্রযোজ্য শিল্প | খাদ্য ও পানীয় শিল্প, ফার্মাসিউটিক্যাল শিল্প, অ লৌহঘটিত ধাতুবিদ্যা, রাসায়নিক উদ্ভিদ, বিল্ডিং বিভাগ |
| ব্যবহার | ডাস্ট ফিল্টার |
| ওজন | 450GSM~850GSM |
| আকার | কাস্টমাইজড |
| আকৃতি | নলাকার |
|---|---|
| কর্মদক্ষতা | উচ্চ দক্ষতা পরিস্রাবণ |
| উপাদান | অনুভূত |
| Thickness | 1.8~2.0mm |
| অ্যাসিড প্রতিরোধ | হ্যাঁ |
| Product name | jet dust filter,high temperature Nomex material filter fabric needle felt filter bag,PPS filter bags Dust Filter Bag,PPS / PTFE Liquid Nomex Filter Bag for Power Plant |
|---|---|
| Material of bag | Aramid,Fiberglass,PTFE,P84,PPS,Nomex,Polyester |
| Weight | 400-600GSM(±5%) |
| Type | Mesh Filter Bag,Industrial Dust Collector,Non-woven Filter |
| Size | Customized dust filter bag,130*6000mm |
| product name | Polyester,Aramid,PPS,P84,Fiberglass,PTFE Filter Bag |
|---|---|
| Applicable Industrie | cement palnt,power plant,steel plant |
| ব্যবহার | শিল্প ধুলো সংগ্রাহক |
| টাইপ | পকেট ফিল্টার, পলিয়েস্টার ফিল্টার |
| Weight | 400GSM~550GSM |
| product name | Polyester with PTFE membrane filter bag |
|---|---|
| ব্যবহার | ডাস্ট ফিল্টার |
| আকার | কাস্টমাইজড |
| Usage | Dust Filter,steel,Air Filter |
| Type | Pocket Filter,pulse jet,reverse air,used to steel works equipments |
| product name | Nomex with PTFE membrane Filter Bag |
|---|---|
| Weight | 450GSM~550GSM |
| আকার | কাস্টমাইজড |
| Usage | Dust Filter,steel,Air Filter |
| Type | Pocket Filter,pulse jet,reverse air,used to steel works equipments |